השכרת רכב

במדינה כמו ישראל, בה המצב הכלכלי אינו ברמה גבוהה דיו, חברות השכרת רכב מנוצלות בצורה בולטת גם על ידי התושבים החיים במדינה.

יום ג' 23.3.10

 

חברות השכרת רכב היוו פיתרון אידיאלי לאלו הצריכים לעשות דרכם ממקום למקום בעידן המודרני כאשר אין בבעלותם כלי רכב פרטי. אחת החברות הראשונות בתחום השכרת רכב הינה AVIS, שהוקמה בשנת 1946.
השימוש בחברת השכרת רכב היא מגוונת. יש והשימוש מיועד לתיירים המתנתקים מביתם וצריכים להשתמש ברכב למספר ימים או שבועות ויש והשימוש בחברת השכרת רכב אינה מתבצעת על ידי קהל התיירים, אלא קהל היעד הוא התושב המקומי. עובדות שימושים אלו משתנים ממקום למקום בהתאם למצב הסוציו אקונומי בעיר ובהתאם לכמות בני האדם המסתובבים במקום אשר אינם מהווים חלק מהפסיפס העירוני.
במדינה כמו ישראל, בה המצב הכלכלי אינו ברמה גבוהה דיו, חברות השכרת רכב מנוצלות בצורה בולטת גם על ידי התושבים החיים במדינה. נכון לשנת 2008 נרשמו בארץ כ -1,876,00 רכבים פרטיים בארץ,  מה שמצביע על אחוז נמוך של בעלי רכב יחסית למספר התושבים. עובדה זו לבטח מצריכה את התערבותו של רעיון השכרת רכב לאלו שהינם בעלי רישיון אך אין בבעלותם כלי תחבורה.
רוב חברות ההשכרה בארץ דורשות מהשוכרים גיל מינימום של 23 (בשל פוליסת הביטוח) וערבות מחברת האשראי.

השכרת רכב בחו"ל

אם בשורות האחרונות עסקנו בחילוק מעמדות של אזרחים ביחס לניצול חברות ההשכרה בארצם, הרי שבעניין השכרת רכב בחו"ל אין לנו אלא לעשות הכללה ולחשב את כל אלו שביציאתם מהארץ יזדקקו לכלי רכב. כשאנו מדברים על השכרת רכב בחו"ל כוונתנו בוודאי לציבור הישראלי היוצא את הארץ לחופשות או עסקים למיניהם. כיום ישנם משרדי נסיעות לא מעטים בארץ המתעסקים בסידורי השכרת רכב בחו"ל כחלק משירות התיירות אותו הם נותנים. פעמים רבות שמשרדי הנסיעה דרכם הינכם מבצעים את הזמנת הנופש כבר ידאג לכם לחבילת נופש הכוללת בתוכה את סידור השכרת רכב במחיר מוזל יותר מאשר הזמנה ישירה דרך חברת ההשכרה.
מחירי השכרת רכב בחו"ל משתנים, כמובן, מארץ לארץ ומעיר לעיר. ישנן מקומות בהם מחיר השכרת רכב אינו יקר ועומד על סכום של כ 30 יורו לרכב סטנדרטי, בעוד שבמקומות אחרים מחירון השכרת רכב הוא גבוה יותר.
חשוב מאוד לוודאות שחברת השכרת רכב ממנה אתם עומדים לשכור הינה חברה מוכרת, ממוסדת ואחראית. סיפורים לרוב ישנם על אנשים שיצאו את ארצם לבלות ואגב כך שכרו רכב מחברה פרטית לא מוכרת כאשר בסופו של דבר מצאו את עצמם משלמים סכומים רבים על רכבים לא מבוטחים כדרוש. חברות השכרת רכב בחו"ל רשמיים ומוכרים ידרשו קצת יותר במחירון ההשכרה, אך ערבותכם בדבר ביטוח טוב מובטח.
השכרת רכב הינו פתרון אידיאלי לחלק גדול מאיתנו, ואכן חברות ההשכרה עושות מאמצים לשיווק מוצר אידיאלי במחיר סביר ולא יקר מידי